شارژ آسانشارژ آسان

‮آیا آسمانخراش های توکیو آب می روند؟

بخاطر کمبود فضای کافی و فشرده بودن تأسیسات شهری در ژاپن، تخریب ساختمانهای بلند قدیمی به روشهای انفجاری مرسوم امریکا امکان پذیر نیست. در اینجا معمولاً ساختمانها رو از بالاترین طبقه شروع به تخریب میکنند و یک طبقه یک طبقه به پایین میان.

تازگیها شرکت ساختمانی تایسی به روشی متفاوت رو آورده. برای تخریب یک هتل قدیمی در توکیو، پایه های اصلی ساختمان رو میبرند و تمام وزنش رو بر روی جکهایی غول پیکر میذارن. بعد از طبقهء هم کف شروع به تخریب میکنند. با تخریب هر طبقه، جکها ساختمان رو به اندازهء یک طبقهء دیگه پایین میارن. با تکرار این عمل، ساختمان به مانند اینکه آب میره، هر روز کوتاه تر و کوتاه تر میشه، ولی نمای شهری رو خراب نمیکنه.

بعد از جداسازی کف طبقات و تیرآهنها، به کمک یک جرثقیل مرکزی اونها رو به طبقهء پایینتر میفرستند که با این عمل، خود جرثقیل برق تولید میکنه. برق تولید شده رو برای ماشینهای دیگه استفاده میکنند و تونسته ان از این راه میزان کربن رها شده در فضا رو ۸۵ درصد کاهش بدن. به گفتهء شرکت تایسی، این روش تخریب، میزان آلودگی صدا رو ۱۷ تا ۲۳درصد و میزان تولید گرد و غبار هنگام تخریب رو تا ۹۰درصد کاهش داده.

760
-
امتیازها : 0

ارسال دیدگاه