شارژ آسانشارژ آسان

۶ کار که نباید بعد از خوردن غذا انجام دهید

مردم معمولا پس از شام می خوابند یا بر روی یک صندلی لم می دهند ، اما این یک اشتباه بزرگ است که هرگز نباید انجام دهید. به گفته کارشناسان، این عادت ها بسیار خطرناک هستند و می توانند سلامت شما را در معرض خطر قرار دهند. در این ویدئو من قصد دارم ۶ چیز را که نباید بعد از غذا انجام دهید با شما به اشتراک بگذارم
۱- سیگار کشیدن
سیگار کشیدن به اندازه کافی بد است، اما بعد از یک وعده غذا برابر با ده بار سیگار کشیدن در موقع های دیگر است . بله درست است سیگار کشیدن درست پس از غذا بسیار بد است و اگر سیگاری هستید ، شما باید حداقل چند ساعت پس از صرف غذا صبر کنید. سیگار حاوی نیکوتین، ماده ای است که به اکسیژن بدن شما متصل می شود، و بدن شما را مستعد سرطان می کند.
۲- خوابیدن بعد از غذا
خوابیدن یا خوابیدن بعد از غذا مورد علاقه میلیونها نفر است، اما این عادت سالم نیست. هنگامی که ما می خوابیم به علت نیروی جاذبه اسید معده از معده به مری باز می گردد و با توجه به اسیدی بودن می تواند به مری آسیب بزند وباعث ریفلاکس اسیدی شود .
۳- حمام کردن بعد از صرف غذا
هضم نیاز به انرژی و جریان خون زیادی در بدن ما دارد. اما هنگامی که یک حمام آب گرم می گیریم ، جریان خون به سوی پوست شما منتقل می شود تا گرما را از بین ببرد، بنابراین هضم غذا با مشکل مواجه می شود.
دوش گرفتن ۳۰ دقیقه بعد از صرف غذا بهترین پیشنهاد برای دوش گرفتن می باشد.

۴- چای
چای نوشیدنی سالمی است اما نباید بعد از غذا مصرف شوند. چای نوشیدن پس از خوردن غذا می تواند با جذب آهن در بدن شما تداخل ایجاد کند چرا که چای حاوی اسید تانن است که به آهن و پروتئین مواد غذایی ما متصل می شود. این می تواند باعث کاهش ۸۷٪ در جذب آهن و حتی کمبود آهن شود که می تواند منجر به کم خونی، سرگیجه، ضعف و خستگی شود.
۵- میوه های خود را قبل از صرف غذا بخورید نه بعد از وعده های غذایی
میوه ها را تقریبا همه توصیه می کنند اما افراد کمی می دانند که مصرف میوه بعد از غذا مضر می باشد . میوه ها آسانتر هضم می شوند و فقط ۲۰ دقیقه طول می کشد که از معده به روده منتقل شود و جذب بدن شود .(بغیر از موز و خرما که استثنا هستند و به اندازه هضم گوشت طول می کشد.) بنابراین وقتی بعد از غذا میوه می خورید آن در معده با غذا که هنوز هضم نشده گیر می کند و در نتیجه اثر آن از بین می رود .
۶- خوردن آب سرد بعد از غذا
دلیل آن بسیار ساده است آب یخ گرمای غذا را می گیرد و اجازه هضم درست غذا را نمی دهد.

387
-
امتیازها : 0

ارسال دیدگاه